КІБЕРПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ!

Дата: 15.09.2023 14:56

Як не зловитися на гачок шахраїв? Як не втратити гроші? Як перевірити працівника банку, який телефонує за додатковою приватною інформацією? Як розпізнати шахрайську схему?

Кіберполіція застерігає і навчає! Не стань мішенню шахрая – запам’ятай правила!

Пʼять речей, які ти можеш зробити, щоб захистити себе від шахраїв:

1. Будь пильним та обережним;
  2. Не перераховуй кошти не верифікованим особам;
  3. Уникай фейкових сторінок у соціальних мережах;
  4. Не розголошуй свої персональні дані;
  5. Ознайомся з шахрайськими схемами на офіційному сайті кіберполіції:https://cyberpolice.gov.ua/.

З тобою звʼязався працівник банку? Памʼятай про 7 фактів:

1. Реальний працівник банку не просить надсилати кошти;
  2. Лише шахраї наполягають на оплаті грошовим переказом чи криптовалютою;
  3. Працівнику банку не потрібна інформація про твій картковий рахунок;
  4. Ніколи не передавай інформацію про твої рахунки тому, хто телефонує;
  5. Не повідомляй нікому тимчасові паролі, які приходять у смс-повідомленні! Розголошення цієї інформації призведе до втрати коштів;
  6. Не переходь за посиланнями! Не натискай на посилання, які надсилає тобі «працівник банку»;
  7. Не виконуй ніяких дій у банкоматах чи терміналах. Співробітник банку не надає вказівок щодо проведення маніпуляцій у банкоматах чи терміналах.

6 ознак фішингового листа:

• Звернення до вас автоматично згенероване;
  • E-mail адресанта не офіційний;
  • У листі містяться прохання надати персональні дані;
  • Наявні кнопки з гіперпосиланням на фейковий сайт;
  • Додані невідомі вкладення;
  • У тексті присутні граматичні помилки.

Не стань жертвою!

Захисти.Завжди захищай свою особистість. Ніколи не повідомляй особисту інформацію.

Відмов.Довіряй своїм інстинктам. Якщо ти отримав підозрілий електронний лист, видали його. Якщо ти сумніваєшся в правомірності телефонного дзвінка від незнайомця, поклади слухавку.

Повідом.Повідомляючи про шахрайство, ти надаєш правоохоронним органам інформацію, необхідну для припинення злочинної діяльності шахраїв і запобігання, щоб інші не стали жертвами фішингу (обману з метою викрадення особистої інформації).

Основні правила від кіберполіції:

• Будь пильним при отриманні дзвінків з невідомих номерів.
  • Не передавай дані карткових рахунків чи паролю до онлайн банкінгу. Банківські працівники ніколи не запитують таку інформацію.
  • Не довіряй особі, яка телефонує, тільки тому, що вона знає про тебе персональну інформацію. Шахраї можуть знайти її в Інтернеті.
  • Не перераховуй кошти за проханням особи, яка телефонує. Працівники банку ніколи не попросять тебе про це.