Підручники

Міністерство освіти і науки затвердило перелік підручників для 5 та 10 класів, які надрукують за державні кошти цього року.

Про це йдеться в наказі №553 від 21 травня, опублікованому на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Переглянути перелік підручників можна в документі нижче. Нагадаємо, у МОН розповіли, в якій послідовності надрукують нові підручники для 1, 5 та 10 класів. Також на сайті ІМЗО опублікували списки підручників для 1 класу, які обрали вчителі.

Наказ Міністерства освіти і науки України №553 від 31.05.2018

Про конкурсний відбір підручників

Експеримент з впровадження електронного підручника і електронної платформи

Міністерство освіти і науки запрошує усіх бажаючих долучитись до групи експертів, які будуть проводити аналіз електронних версій проектів підручників для 1-х класів

Проведення відповідного конкурсу планується провести у березні-червні 2018 року.

Учасникам експертної групи необхідно мати відповідну вищу освіту. Окрім того, вони мають володіти методиками викладання предметів у початкових класах.

Долучитись до команди експертів можуть: науковці, науково-педагогічні працівники, методисти, вчителі, психологи, дизайнери та фахівці з антидискримінаційної експертизи.

Остаточне рішення щодо списку кандидатів, які братимуть участь у експертній оцінці підручників, ухвалить комісія з відбору експертів.

Для участі в роботі експертної групи претенденти мають зареєструватись на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Джерело: http://osvita.ua/

Реєстрація експертів підручників для 5 та 10 класів продовжена до 17 лютого 2018 року

Увага! Шановні колеги!

Реєстрація експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти продовжена до 17 лютого поточного року в репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (розділ «Конкурсний відбір підручників для 1, 5, 10 класів») або за посиланням: https://goo.gl/7eBS98

Нагадуємо,  що анкета вважатиметься дійсною для розгляду комісією з відбору експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників після отримання ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» на паперових (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035) та електронних (expert.imzo@gmail.com) носіях таких документів:

1. Завірена довідка з місця роботи. У довідці необхідно вказати: ПІБ, повну назву посади із зазначенням назви установи, організації, підприємства, а також міністерства (відомства), стаж роботи (педагогічний, науковий, науково-педагогічний, на посаді методиста), кваліфікаційну категорію і педагогічне звання (для вчителів), науковий ступінь, вчене звання.

2. Підписане письмово зобов’язання про доброчесність та нерозголошення конфіденційної інформації у сфері здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти, доступ до якої Ви отримаєте під час підготовки експертного висновку.

Джерело: https://imzo.gov.ua/

Школам надали список проектів підручників для 5 класів, з якого заклади повинні обрати потрібні їм

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки від 6 лютого №1/9-79 “Про вибір та замовлення підручників для 5 класу”, розміщеному на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Школи повинні ознайомитись із запропонованими підручниками до 11 лютого.Обрати потрібні книжки необхідно до 13 лютого та затвердити рішення на педагогічній раді.

Протокол педагогічної ради з підписами членів педагогічного колективу, які здійснили безпосередній вибір проектів підручників, протягом двох робочих днів оприлюднюється на сайті ЗЗСО (закладу загальної середньої освіти –ред.)”, – зазначено в листі.

До 17 лютого школи мають передати “результати вибору/замовлення на папері та в електронному вигляді (excel-формат) до органу управління освітою“.Також вчителі можуть повідомити про тиск на їхній вибір на “гарячу телефонну лінію” МОН (044) 481-47-69 чи письмово на поштову адресу МОН (проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135) або ІМЗО (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, кім 101, м. Київ, 03035).

Детальніше з процедурою вибору та замовлення можна ознайомитись у документі (завантажити).

Раніше МОН затвердило перелік підручників для 5-х класів, які надрукують за бюджетні кошти в 2018 році. Також міністерство видало методичні рекомендації щодо дизайну та поліграфії та авторам підручників для першачків Нової української школи та авторам підручників для 10-х класів.

У 2018 році МОН планує почати розробляти мультимедійні електронні підручники. Електронні версії підручників для 9 класу вже з’явились у вільному доступі. Окрім того, у міністерстві розповіли, як розроблятимуть нову базу е-підручників.

Джерело: http://nus.org.ua/news/shkolam-daly-obraty-pidruchnyky-dlya-5-h-klasiv-spysok/