Обґрунтування до закупівлі електрична енергія

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020р. №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013р. №631 і від 11 жовтня 2016р. №710» Відділ освіти Краснопільської селищної ради (надалі Замовник) оприлюднює обґрунтування технічних та якісних характеристик, очікуваної вартості та/або бюджетного призначення предмета закупівлі Електрична енергія - за кодом ДК 021:2015 - 09310000-5 (Електрична енергія).

Категорія Замовника - згідно п.3 ч.1 ст. 2 ЗУ "Про публічні закупівлі" (юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади)

Обґрунтування технічні та якісні характеристики предмета закупівлі

Товар повинен відповідати технічним вимогам, що визначені наступними нормативно-правовими актами: Закон України «Про публічні закупівлі» від 25. 12. 2015 № 922-VIII; Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII, Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 14.03.2018 №312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії», Порядок забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затверджений постановою НКРЕКП від 12.06.2018 р. № 375, Кодекс комерційного обліку електричної енергії, Кодекс системи розподілу, Кодекс системи передачі, Правила роздрібного ринку електричної енергії, Правила ринку «на добу наперед» на внутрішньодобовому ринку, Правила ринку та іншими нормативними актами прийнятими на виконання Закону України «Про ринок електричної енергії».

Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення».

Постачання товару здійснюється постачальниками, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електроенергії споживачу.

Товар повинен відповідати вимогам безпеки руху, охорони праці, екології та пожежної безпеки. Товар (електрична енергія) є таким, що не має негативного впливу на навколишнє довкілля та передбачає застосування необхідних заходів із захисту довкілля, технічні, якісні характеристики предмета закупівлі відповідають встановленим законодавством нормам.

Розмір бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Закупівля проводиться на очікувану вартість, яка визначена з урахуванням кошторисних призначень на 2021 рік, з урахуванням фактичних обсягів споживання електричної енергії ІІ кварталі 2020 року, на підставі закупівельної ціни І кварталу 2021 року (торги, проведені замовником двічі не відбулися через участь у закупівлі одного учасника, внаслідок чого проводилася переговорна процедура). Ціна за 1 кВт становить 2,60 з ПДВ, очікуваний обсяг споживання - 112264 кВтгод. Очікувана вартість закупівлі - 291 886,40 грн. з ПДВ без плати за розподіл електричної енергії.

Обґрунтування до закупівлі електрична енергія ІІ квартал

Розмір бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Закупівля проводиться на очікувану вартість, яка визначена з урахуванням кошторисних призначень на 2021 рік, з урахуванням фактичних обсягів споживання електричної енергії ІІ кварталі 2020 року, на підставі закупівельної ціни І кварталу 2021 року (торги, проведені замовником двічі не відбулися через участь у закупівлі одного учасника, внаслідок чого проводилася переговорна процедура). Ціна за 1 кВт становить 2,40 з ПДВ, очікуваний обсяг споживання - 66 228 кВтгод. Очікувана вартість закупівлі - 158 947,20 грн. з ПДВ без плати за розподіл електричної енергії.

Обґрунтування до закупівлі послуг з розподілу електричної енергії ІІ квартал

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020р. №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013р. №631 і від 11 жовтня 2016р. №710» Відділ освіти Краснопільської селищної ради (надалі Замовник) оприлюднює обґрунтування технічних та якісних характеристик, очікуваної вартості та/або бюджетного призначення предмета закупівлі Код ДК 021:2015 - 65310000-9 «Розподіл електричної енергії» (Послуги з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікання реактивної енергії).

Закупівля здійснюється за переговорною процедурою (скороченою) відповідно до п. 2. ч. 2 ст. 40 та ч. 7 ст. 40 Закону України "Про публічні закупівлі".

Обґрунтування технічні та якісні характеристики предмета закупівлі

Предмет закупівлі має відповідати вимогам до надання послуг з розподілу, визначених Кодексом систем розподілу (постанова НКРЕКП від 14.03.2018 № 310), та Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання (постанова НКРЕКП від 12.06.2018  № 375). Правовідносини, які пов'язані з розподілом електричної енергії між суб’єктами ринку електричної енергії та споживачами електричної енергії, регламентуються Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312 (надалі – ПРРЕЕ).

Розмір бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Закупівля проводиться на очікувану вартість, яка визначена з урахуванням кошторисних призначень на 2021 рік, з урахуванням фактичних обсягів споживання електричної енергії ІІ кварталі 2020 року, на підставі наданої цінової пропозиції Учасником. Плановий обсяг закупівлі послуг з розподілу електричної енергії 112 264 кВтгод та послуг із забезпечення перетікання реактивної енергії - 29 000 кВАр*год. Очікувана вартість закупівлі - 181 778,36 грн. з ПДВ (розподіл електричної енергії) та 2 900,00 грн. з ПДВ (послуги із забезпечення перетікання реактивної енергії).