ФОРМУВАННЯ ДУХОВНО - МОРАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ ЛІТЕРАТУРНИХ ТВОРІВ

Формування всебічно розвиненої особистості зі стійкими моральними цінностями – головна мета як дошкільного виховання так і освіти загалом.

20  грудня 2019 року на базі Краснопільського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) №3 «Дзвіночок» Краснопільської селищної ради відбулося засідання  методичного об'єднання вихователів громади на тему: «Формування духовно - моральних якостей у дітей дошкільного віку засобами літературних творів».

Учасники методичного об'єднання переглянули заняття у різновіковій групі на тему: «Добрим будь» (вихователь Ганна Лєсних). Діти познайомилися з творчістю В.О. Сухомлинського, слухали текст оповідання, відповідали на запитання, давали словесну оцінку, розширили уявлення про світ людських почуттів та емоцій. Із задоволенням інсценізували  казку «Колобок на новий лад» з музичним супроводом (муз. керівник Лариса Давиденко)

Поділилась власним досвідом вихователь старшої групи Анастасія Денісова, яка показала заняття на тему: «Допоможемо казковим героям». В ході заняття діти разом з вихователем побували в країні Казкової Королеви, де за допомогою чарів перевтілювалися в чарівників - письменників, виконували завдання та проводили досліди. Метою заняття було поглибити уявлення дітей про добро, розвивати зв’язне мовлення, вчилися виражати свої думки, відрізняти добро від зла, негативних героїв від позитивних.

В ході методичного об’єднання було проведено педагогічний турнір, в якому були використані вправи  «Народна мудрість про мораль», «Я думаю це - … », «Комплімент»?

По завершенню заходу проведено вправу «Валіза – кошик – м’ясорубка», за допомогою якої учасники дали загальну оцінку роботи.