Інклюзія: спільні кроки

Демократичні перетворення, що відбуваються в Україні, зумовили зміну ставлення суспільства до проблем інклюзії.  Інклюзивна освіта – вимога часу, яка забезпечує включення дітей з особливими освітніми потребами в заклади загальної середньої освіти, що реалізує їх право на одержання якісної освіти.

Інклюзивне навчання активно впроваджується в чотирьох закладах освіти Краснопільської селищної ради і на сьогоднішній день потребує методичної підтримки.

Згідно плану роботи методичного кабінету відділу освіти 5 листопада 2019 року завідувачем методичного кабінету Вірою Бесараб та фахівцем комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Краснопільської селищної ради Аллою Хільгорою надано методичну допомогу  асистентам учителів, класоводу з питання організації інклюзивного навчання в Краснопільській філії Краснопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

В ході роботи відвідано урок української мови  в 4 класі (учитель Інна Чучина, асистент учителя Варвара Ревенко), надано рекомендації щодо оптимізації інклюзивного освітнього середовища та ведення документації, обговорено проблемні питання психолого-педагогічного супроводу інклюзивного навчання.