ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ ТА ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Лише за умови продуктивної співпраці можна здійснити рішучий поворот до особистості дитини, створити сприятливі умови для її самовизначення та розвитку.

10 грудня 2019 року на базі Тур’янського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - заклад дошкільної освіти» Краснопільської селищної ради відбулося засідання методичного об'єднання класних керівників та педагогів-організаторів та тему: «Співпраця класного керівника та педагога-організатора щодо створення умов для формування здоров’язберігаючої компетентності та самореалізації особистості, розвитку духовного, інтелектуального потенціалу учнів».

Учасники ознайомилися з роботою класного керівника 8 класу Анатолія Забари, який провів виховну годину: «Добро лікує душу». Проведення виховної години сприяло поглибленню обізнаності учнів щодо проблем людей, які потребують особливої уваги, розуміння, доброти та милосердя. Адже доброта та милосердя – два крила, на яких тримається людство.

Педагоги-організатори взяли участь у тренінгу з основ волонтерської діяльності: «Добро дій, добро твори, до людей з добром іди!», який провела педагог - організатор Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Юлія Старкова. Присутні обговорили шляхи організації роботи волонтерських загонів у школі і визначення алгоритму цієї роботи, мотивацію дітей до партнерства, формування позитивної самооцінки, лідерських якостей, уміння переконувати і створювати мотивацію для інших.

Цікаво та змістовно пройшло тренінгове заняття практичного психолога Наталії Супрун: «Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання», яке було спрямоване на профілактику стресів у педагогічному середовищі, визначення причин й ознак синдрому вигорання, ефективність його подолання.

Родзинкою семінару став захист проєкту: «Рідними стежинами» (керівники Світлана Недосєка та Людмила Кіріченко). Обдаровані, артистичні учні закладу подарували гостям відчуття рідної домівки та щастя. Виразне читання поезій, чарівний танок та захоплююча розповідь про рідне село, створили атмосферу радості й тепла.

Керівник методичного об'єднання Валентина Борщ провела круглий стіл: «Співпраця класних керівників та педагогів організаторів щодо реалізації основних орієнтирів виховання школярів  як шлях до формування громадянина України», під час якого учасники методичного об'єднання  розглянули актуальні питання оптимізації роботи класного керівника та педагога-організатора, формування їх професійних знань та вмінь в організації роботи.

У режимі відкритого діалогу методист відділу освіти Краснопільської селищної ради Наталія Кузіна провела підсумково-узагальнюючий блок заходу, під час якого особливу увагу приділила практичним порадам щодо організації у сучасному закладі освіти тісної співпраці класного керівника  та педагога-організатора.

По закінченню заходу учасники поділилися своїми думками, враженнями, обмінялися досвідом і висловили слова вдячності всім, хто долучився до проведення методичного об'єднання. Учасники заходу відмітили професіоналізм, високий рівень підготовки методичного об'єднання, а також його практичну спрямованість.