Проблеми інклюзії в закладах дошкільної освіти

Питання інклюзії сьогодні набуває широкої актуальності. Інклюзивна освіта стає доступною для дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту в умовах освітнього закладу. Інклюзивний освітній заклад – це заклад освіти, який відкритий для навчання всіх дітей, незалежно від їхніх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей.

Питання щодо впровадження інклюзії у закладах дошкільної освіти Краснопільської селищної ради було розглянуто 1 червня 2020 року на нараді за участі начальника відділу освіти Лариси Дерев’янченко та директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Людмили Петрової. Під час зустрічі було обговорено нормативно-правове забезпечення організації навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти, порядок організації інклюзивних груп та умови створення безпечного освітнього середовища щодо реалізації права на освіту дітей з ООП у закладах дошкільної освіти.

За результатами наради було окреслено завдання та намічені шляхи подальшої роботи у напрямку забезпечення інклюзивної освіти дітей з  особливими освітніми потребами у ЗДО.