Інструктивно-методична нарада «Особливості організації та результати роботи з обдарованими учнями»

Розбудова  державності в Україні зумовила нові тенденції в розвитку освіти.  З'явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально і духовно розвинених громадянах. Кожна дитина по-своєму неповторна. Вона приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе. Скільки дітей - стільки й здібностей. Талановиті діти – це той ресурс, із якого створюється інтелектуальна еліта. Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, її гордість і честь України, її світовий авторитет.

Одним із основних завдань  сучасної освіти є розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, природної обдарованості учнів, формування в них творчого потенціалу, мислення, уміння самореалізуватися. Допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем,  учнем і батьками й полягає місія  Нової школи.

Роботі з обдарованими дітьми була присвячена інструктивно-методична нарада, яка відбулася 22.01.2019 року у відділі освіти за участі заступників директорів з навчально-виховної роботи, фахівців Центру дитячої та юнацької творчості та методистів відділу освіти.

В ході наради було акцентовано увагу на необхідності організованої роботи з обдарованими дітьми, підведено підсумки участі учнів закладів Краснопільської селищної ради у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, проаналізовано результати участі учнівзакладів загальної середньої освіти у відбіркових, обласних та всеукраїнських конкурсах. Застосовуючи метод критичного мислення «Кубування» учасники наради мали можливість  поділитися досвідом роботи з обдарованими дітьми в своїх закладах освіти.

Підводячи підсумки завідувач методичним кабінетом Бесараб В.В. зазначила: «Обдарованість – це високий рівень здібностей людини, що дозволяє їй досягти особливих успіхів у певній галузі діяльності. До роботи з обдарованими дітьми повинні долучатися не тільки педагоги, а й  батьки. Тож виховуймо дітей, які в майбутньому стануть інтелектуальною, творчою основою формування нашої країни».