ГРА – ЦЕ ІСКРА, ЯКА ЗАПАЛЮЄ ВОГНИК ДОПИТЛИВОСТІ

На сучасному етапі особлива увага акцентується на вихованні всебічно розвиненої дитини, яка має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві, що потребує життєздатних, самостійних, комунікабельних особистостей. Одним з основних факторів інтелектуального розвитку дитини виступає сюжетно-рольова гра – основний вид дитячої гри, що забезпечує розвиток соціалізації дітей дошкільного віку.

13 грудня 2019 року на базі Краснопільського ЗДО (ясла-садок) №2 «Колосок» Краснопільської селищної ради відбулося методичне об`єднання вихователів на тему: «Сюжетно-рольова гра – провідний вид діяльності дітей дошкільного віку».

Поділилась власним досвідом вихователь середньої групи Валентина Підопригора, яка показала заняття з елементами сюжетно-рольових ігор «Подорож до лісу». Під час проведеного заняття діти разом з вихователем подорожували до лісу на транспорті, який створили власними руками за допомогою кубиків та стільчиків. Вихованці грали роль водія, кондуктора, лікаря. Вчилися дотримуватись правил рольового взаємодії, якісному виконанню ролей, навчалися реалізовувати і розвивати сюжет гри, спираючись на раніше отримані знання.

У рамках методичного об’єднання вихователем Іриною Федоренко проведено ділову гру з педагогами «Граємо з дітьми залюбки», де кожен мав змогу відмітити доцільність використання ігор в освітньому  процесі дошкільника, поглибили свої знання про роль сюжетних ігор в особистісному розвитку дітей дошкільного віку, визначили особливості та переваги сюжетно-рольової гри.

За результатами роботи методичного об’єднання розроблено рекомендації для педагогічних колективів закладів дошкільної освіти громади.