Онлайн-консультація щодо аналізу спроможності мережі закладів освіти Краснопільської ОТГ з представниками Сумського регіонального офісу «U-LEAD з Європою»

03 липня 2020 року відбулася онлайн-консультація для працівників відділу освіти Краснопільської селищної ради командою Сумського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» на чолі з Мариною Лобовою.

Метою заходу було обговорення п.5 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо ліквідації методичного кабінету та створення Центрів розвитку педагогів та одним з головних питань – аналіз спроможності та перспективи розвитку освітньої мережі закладів Краснопільської громади.

Завдяки аналітичним матеріалам та досвіду в питаннях аналізу спроможності мережі закладів освіти радниці із питань муніципальних фінансів та управління Сумського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Ірини Алєєвої, юридичних порад радниці із питань децентралізації та місцевого самоврядування Сумського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Тетяни Коробки, начальник відділу освіти Ларисі Дерев’янченко та працівники відділу освіти Аліна Мостова та Наталія Бесараб отримали грунтовну допомогу в аналізі ефективності діяльності мережі закладів освіти, бачення перспектив розвитку окремих закладів освіти громади. Зокрема, проаналізувавши діаграми та графіки показників витрат та раціональності використання бюджетних коштів на функціонування закладів освіти, можна зробити висновки щодо подальшого розвитку мережі шкіл.

Прийняття рішення щодо оптимізації освітньої мережі є нелегким для громади. Але батьки дітей мають нарешті усвідомити, що функціонування малокомплектних закладів освіти є не тільки економічно недоцільним, а й відображається на якості освітніх послуг, про що свідчать результати ЗНО, а відповідно й на майбутньому їхніх дітей.

Фахівцями детально проаналізовано спроможність мережі закладів освіти та перспективи розвитку закладів освіти в умовах демографічної ситуації, що існує сьогодні в Краснопільській селищній раді, умови вдосконалення надання якісних освітніх послуг дітям громади.

За результатами консультації присутні обмінялися думками та окреслили ряд питань для наступних зустрічей.

Відділ освіти Краснопільської селищної ради дякує команді Сумського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» та особисто пані Марині Лобовій за надану допомогу у вирішенні актуальних питань галузі освіти, в тому числі і Краснопільської селищної ради.