Колективно-компетентнісний підхід в освітньому процесі

Якісна освіта розглядається сьогодні як один з індикаторів високої якості життя, інструмент соціальної та культурної злагоди й економічного зростання. Досягнення результатів у цьому напрямі можливо за умов компетентного підходу до організації процесу навчання учнів.

З метою вироблення позитивної мотивації в діяльності педагогів до вивчення та впровадження технологій компетентнісного навчання 7 листопада 2019 року було проведено семінар-практикум заступників директорів з  навчально-виховної роботи закладів освіти Краснопільської селищної ради  на тему «Колективно-компетентнісний підхід в організації освітнього процесу в закладах освіти Краснопільської селищної ради у 2019-2020 навчальному році».

У ході заходу було обговорено питання впровадження компетентнісного підходу в умовах реформування освітньої галузі, використання інтерактивного навчання як засобу формування компетентності випускника НУШ, розглянуто «К-взаємодію» в роботі вчителів природничо-математичного циклу та ролі колективно-компетентнісної взаємодії в умовах формування безпечного інклюзивного простору.

Під час колективних форм роботи учасники семінару підбирали асоціативні слова до поняття «колективно-компетентнісна взаємодія», формулювали загальнопредметні та предметні компетентності відповідно до ключових, взяли участь у аналізі педагогічних ситуацій та визначили варіанти батьківської поведінки, що сприяють формуванню позитивної поведінки дітей.

У кінці заходу обговорили умови проведення конкурсу «Учитель року - 2020» та реєстрацію експертів для здійснення експертизи версій підручників для 3 та 7 класів закладів загальної середньої освіти.