Насильство – актуальна проблема сучасного українського суспільства

Мій улюблений світ — без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…

І. Супрун

Насильство над дітьми – це надзвичайно болюче  та актуальне питання, що викликає серйозну стурбованість, яке, не лише ставить людину в залежне становище, а й завдає величезної моральної шкоди суспільству й є серйозною загрозою дотримання прав людини і дитини.

Сьогодні визначено, що насильство – не випадковість, не звичайний прояв агресії, не просто сімейна традиція. Це механізм влади і контролю над слабшими морально та фізично. З метою підвищення рівня поінформованості фахівців психологічної служби з проблеми профілактики насильства над дітьми 11 грудня 2020 року у приміщенні відділу освіти Краснопільської селищної ради було проведено семінар-практикум для фахівців психологічної служби на тему  «Запобігання та протидія  насильству над дітьми в роботі фахівців психологічної служби». Учасники заходу ознайомилися з законодавчо-правовою базою, що регулює діяльність педагогічних працівників у закладі освіти з питання запобігання та протидії домашньому насильству, обговорили алгоритм дій практичного психолога та соціального педагога у випадку, коли відомо, або є підозра щодо вчинення факту домашнього насильства. Узяли участь в інтерактивні вправі «Дерево насилля»,  під час виконання якої пригадали причини, прояви та наслідки впливу  різних видів насильства на особистісний розвиток дитини.