Відділ освіти Краснопільської селищної ради

Педагогіка партнерства у Новій українській школі

Нова українська школа – це не тільки компетентнісний підхід до навчання, це і формування цінностей, на основі яких виробляється нові взаємовідносини між учасниками освітнього процесу. Педагогіка партнерства, орієнтація на учня, виховання на цінностях – саме ці складові концепції Нової української школи спрямовані на те, щоб побудувати довіру між школою, дітьми, батьками та суспільством. У вирішенні даного питання важливе місце відводиться психологічній службі.

З метою успішної реалізації Концепції НУШ, впровадженню партнерських стосунків між учасниками освітнього процесу було проведено методичне об’єднання фахівців психологічної служби, яке  відбулося 11 липня 2019 року на базі Краснопільської гімназії. Засідання пройшло у  формі фокус-семінару на тему «Психологічні аспекти педагогіки партнерства в НУШ». Учасники заходу взяли участь у 3 сесіях: «Педагогіка партнерства» як один із факторів ефективної взаємодії учасників освітнього процесу», «Роль педагогів та практичних психологів в реалізація принципів педагогіки партнерства», «Партнерство з батьками».

Впродовж заходу практичні психологи та соціальні педагоги мали можливість переглянути презентацію з вищезазначеної теми, ознайомитися  з поняттям «педагогіка партнерства», її принципами, обговорити бар’єри, які можуть виникати на шляху впровадження партнерських стосунків, та шляхи їх подолання, розглянути питання планування роботи  з батьками на основі партнерських стосунків, взяти участь в інтерактивних вправах та іграх.

 « повернутися до списку новин