Наступність між садочком та школою

Бути готовим до школи – не означає вміти читати, писати, рахувати.  Бути готовим до школи - всьому цьому навчитися.

Л.А.Вегнер

Одна з характерних ознак сучасних змін у системі української освіти – реформування на засадах неперервності. Основними напрямами цього процесу є його спрямованість на виконання державних освітніх стандартів і забезпечення наступності між окремими ланками освіти. Наступність - це врахування того рівня розвитку дитини, з яким вона прийшла до школи, опора на нього. Проблема наступності між дошкільною та початковою ланками освіти, з року в рік не втрачає своєї актуальності.

7 лютого 2020 року на базі Самотоївського ЗДО та Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження Концепції «Нова українська школа». У теоретичній частині семінару присутніх ознайомили з досвідом роботи вищезазначених закладів з питання забезпечення  наступності  між школою та дитячим садочком. Завідуюча закладом дошкільної освіти Тетяна Жиленко розповіла про  програму «Впевнений старт», акцентувала увагу присутніх на її перевагах у підготовці до навчання в умовах реформування системи української освіти. Заступник директора з навчально-виховної роботи Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Дєдова порівняла програму «Впевнений старт» та  програму Нової української школи, де заначила, що програма «Впевнений старт» забезпечує неперервність та наступність у роботі садочка та школи. Практичні психологи закладів Світлана Мікаєлян та Віра Бесараб ознайомили учасників заходу із особливостями психологічного супроводу  дошкільників та молодших школярів. Досвідом роботи щодо виявлення дітей з особливими освітніми потребами у ранньому віці та з наступним охопленням їх інклюзивним навчанням поділилася асистент учителя Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Копаниця. На доцільності та можливості надання корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП у КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Краснопільської селищної ради зосередила увагу присутніх директор центру Людмила Петрова.

У практичній частині семінару відвідано інтегроване заняття з дітьми старшого дошкільного віку з блоку «Парк професій: спілкування з майстрами» на тему «Магазин» (вихователь Юлія Бондар), фрагменти уроків з учнями 2 класу «Магазин. Продукти харчування» (учитель Наталія Тихобаєва), з учнями 1 класу «Використання інтерактивних методів на уроках української мови» (учитель Тетяна Гребіник).

Під час рефлексії учасники заходу під керівництвом практичного психолога Світлани Мікаєлян створили та презентували «Школу майбутнього».