Відділ освіти Краснопільської селищної ради

ВІДБУЛОСЯ МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ГРОМАДИ

Ранній вік – один із ключових періодів у житті дитини, період істотних змін в анатомо-фізіологічному, психічному розвитку, спілкуванні з дорослими. Саме в цьому віці провідну роль у пізнанні дитиною оточуючої дійсності відіграє сприймання. Воно становить основу розвитку всіх пізнавальних процесів – пам’яті, мислення, уяви. Тому вихователю важливо розуміти тонкощі розвитку сенсорних процесів на етапі раннього віку та ефективно організовувати освітній процес з малечею. 

24 січня 2020 року на базі Угроїдського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Краснопільської селищної ради відбулося засідання методичного об’єднання вихователів на тему: «Сучасні підходи сенсорного розвитку дітей раннього віку». Розпочала засідання завідувач Інна Сінельнік, яка привітала учасників і ознайомила з планом роботи методичного об’єднання.

Учасниками заходу розглядалися питання щодо організації розвивального середовища з сенсорного виховання дітей раннього віку, методичними аспектами з ознайомлення дітей раннього віку з сенсорними еталонами. Практичну спрямованість мало нетрадиційне заняття з сенсорно-пізнавального розвитку дітей раннього віку: «Подорож до казкового лісу», яке провела вихователь Ткаченко Т.П. Під час заняття діяльність дітей була спрямована на закріплення знань про сенсорні еталони, шляхом розвитку мовлення. Доброзичлива атмосфера, емоційність вихователя, нетрадиційність використаних прийомів, викликали у дітей бажання займатися, пізнавати нове, цікаве, а у присутніх педагогів – бажання творити та втілювати у свою роботу досвід колег.

Вихователів закладів дошкільної освіти громади ознайомились з виставкою сучасного дидактичного матеріалу та посібників для інтегрованих занять з сенсорного виховання, розглянули багатоваріативність кожної гри. У своїх коментарях зупинилися на доцільності використання дидактичного матеріалу, обмінялися досвідом роботи з даного питання.

У рамках методичного об’єднання практичний психолог Вікторія Грачова провела майстер-клас з виготовлення сенсорної іграшки «Кольоровий смайл».

Під час обговорення методичного об'єднання, присутні, надали позитивну оцінку проведеному заходу, який сприяв фаховому зростанню педагогів.« повернутися до списку новин