Використання інноваційних технологій при вивченні історії

Новітнє суспільство висуває нові вимоги до освіти, серед яких є підготовка людей, спроможних приймати критичні рішення, вміти  спілкуватися в новому оточенні, вчитися впродовж всього життя тощо. Викладання історії в  закладах загальної середньої освіти  вимагає від учителя творчого підходу, особливо у виборі методичних прийомів і засобів, наочного матеріалу та використання аудіовізуальних засобів.

Орієнтація не стільки на знання, скільки на засвоєння учнями досвіду самостійної роботи за рахунок активізації пізнавальної мотивації учнів, використання навчально-дослідницької діяльності – актуальні напрямки в організації освітнього процесу на уроках історії. Проблемі ефективного формування дослідницьких умінь та застосування інноваційних технологій на уроках історії було присвячено засідання методичного об’єднання вчителів історії Краснопільської селищної ради, яке відбулося 11 січня 2019 року в Краснопільській гімназії.

В ході засідання обговорили питання підготовки учнів  до складання ЗНО з історії в 2019 році, систематичної роботи з обдарованими учнями, проаналізували результати учнівських олімпіад. Методист відділу освіти Олена Горова звернула увагу на доцільність та ефективність застосування інноваційних технологій при викладанні історії. З власним досвідом роботи з даної проблеми поділився вчитель історії Краснопільської школи І-ІІІ ступенів Руслан Дегтярьов.

В практичній частині учасники семінару взяли участь у складанні метальної карти «Князювання Володимира Великого» та під час круглого столу обмінялися досвідом роботи.