ПРО ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРАВОВОГО ТА ПРЕВЕНТИВНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ

Проблема превентивності завжди була і є пріоритетною в системі виховної роботи. В Україні ця проблема набуває особливої гостроти, оскільки молодь формується в складних соціокультурних умовах економічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, криміногенності суспільства.

Так, днями на базі Краснопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради відбувся семінар класних керівників шкіл об’єднаної територіальної громади та філій Краснопільської школи на тему «Інноваційні технології правового та превентивного виховання учнів». Метою даного семінару було ознайомити класних керівників з інноваційними формами і методами проведення заходів із превентивного виховання дітей.

Із вітальним словом до учасників семінару звернувся директор школи Яремчук Анатолій Іванович, який розповів присутнім про роботу навчального закладу та ознайомив усіх присутніх з експрес-портретом  закладу освіти.

Заступник директора школи  з виховної роботи Борщ Валентина Григорівна презентувала учасникам семінару модель роботи школи з превентивного виховання та ознайомила учасників семінару з планом роботи.

Учасники семінару мали змогу відвідати виховні заходи в 5-А класі (класний  керівник Завгородня Т.Д.,) провела урок – подорож «Від станції Права до станції Обов’язки»; в 5-В класі (класний керівник Чуприна В.М.,) провів виховну  година «Мої права та обов’язки»; в 6-А класі (класний керівник Прийма О.А.,) продемонструвала заняття – тренінг «Права дитини».

В ході обговорення відкритих виховних заходів, для учасників семінару було проведено тренінгове заняття психологом школи Дядечко Н.І. та соціальним педагогом Бондаренко О.О., за темою: «Попередження і подолання випадків насильства та жорстокого поводження з дітьми».

Під час підведення підсумків учасники семінару – практикуму відзначили професіоналізм, креативний підхід та майстерність педагогічного колективу, зазначили, що підвищення рівня знань та навичок здорового способу життя, спроможності до адаптивної та позитивної поведінки учасників навчально-виховного процесу, є важливою складовою діяльності школи дружньої до дитини, школи, що підтримує здоров'я, необхідністю, зумовленою проблемами сучасного суспільства.