Інноваційне освітнє середовище закладу освіти

Розбудова України, як національної та європейської держави, потребує оновлення суспільної свідомості й духовного очищення її громадян. Однією зі складових формули Нової української школи є створення освітнього середовища, яке б сприяло утвердженню людської гідності дитини та її розвитку.

Про те, які сучасні суспільні виклики спонукають вчителів до створення інноваційних моделей освітнього середовища,  було запропоновано розглянути  педагогічним працівників закладів загальної середньої освіти Краснопільської селищної ради на виїзних курсах за вибором «Інноваційне освітнє середовище закладу освіти як умова індивідуального розвитку та самореалізації здобувачів освіти» - викладач Кириченко Олена Миколаївна, що працювали на базі Краснопільської гімназії з 05.02.2020 по 07.02.2020.

Слухачі активно долучалися до практичної роботи, в ході обговорення прийшли до висновку, що школа має бути нішею, де, незалежно від стану суспільства, зберігається стан спокою, позитивності, оптимізму, любові.  Життя дітей має бути яскравим, цікавим, духовним, романтичним. Зберігши в дітях дитинство, ми даємо їм сили для подальшого розвитку. Школа має готувати дітей до активного творчого життя в успішному середовищі. Отже, будувати навчання і виховання слід на уявних позитивних стандартах майбутнього.

Право учня — не знати, але вчитися, обов'язок учителя знати, як допомогти учневі, щоб він навчився. Учні повинні отримати не тільки суму знань, а й уміння здобувати ці знання та застосовувати їх у житті. Оскільки умови постійно змінюються, сучасна школа має навчити молодь пристосовуватися до цих змін. Тому необхідно розвинути відповідні якості учнів шляхом створення певного середовища для навчання, використанням певних режимів та методів навчання.

Слухачі курсів висловили  організатору навчання вдячність та свої побажання щодо подальшої співпраці.