Радіодиктант національної єдності: мова об’єднує!

Двадцять років тому Українське радіо започаткувало щорічну акцію, присвячену українській мові, — радіодиктант національної єдності.

Текст для радіодиктанту не добирають з існуючих, а замовляють спеціально, тому його неможливо знайти в інтернеті. Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Авторський текст для диктанту написав письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук професорка Лариса Масенко.

В актовій залі відділу освіти 09 листопада 2020 року зібралися охочі узяти участь у написанні диктанту «Виклики книжкової ери»,  щоб  перевірити свою грамотність і долучитися до Всеукраїнської акції на підтримку української мови. Читала диктант акторка Римма Зюбіна. Охочі надіслали свій текст  на електронну скриньку Українського радіо.

Радіодиктант не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий.