Відділ освіти Краснопільської селищної ради

В ногу з часом

Пізнання світу почуттів неможливе
без розуміння й переживання музики,
без глибокої духовної потреби
слухати музику й діставати насолоду він неї.

В.Сухомлинський

 

Однією з важливих компетентностей, які покликана формувати Нова українська школа є обізнаність та самовираження у сфері культури. Її формування, в значній мірі, залежить від учителів художньо – естетичного  циклу. Особливостям викладання музичного мистецтва в першому класі в умовах впровадження Державного стандарту початкової освіти і був присвячений навчальний семінар, який проходив 28 березня цього року на базі Краснопільської ЗОШ І – ІІІ ступенів. У його роботі  взяли участь вчителі музики закладів освіти Краснопільської селищної ради, Краснопільського району та Миропільської сільської ради. Проводила семінар вчитель Ряснянського НВК Герман Є.О., яка пройшла навчання в Сумському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти.

Євгенія Олексіївна ознайомила присутніх з основними напрямами впровадження нового Державного стандарту початкової освіти в освітній галузі, зупинилася на його головних перевагах  та можливих ризиках.

В процесі спілкування з колегами Герман Є.О. звернула увагу на основні моменти викладання музичного мистецтва у першому класі та принципах впровадження Державного стандарту, врахування яких допоможе знизити перевантаженість першокласників,  збільшить час для їх рухової активності, розвитку самоповаги, самостійності та креативності. Зазначила, що у навчальних програмах, в тому числі і з музичного мистецтва, передбачено 20% резервного часу, який вчитель може використовувати на свій розсуд. Такий підхід сприятиме творчому підходу вчителя до викладення навчального матеріалу та врахування індивідуальних особливостей дітей.

На завершення роботи вчитель музичного мистецтва Краснопільської ЗОШ І – ІІІ ступенів Кулик Ольга Олександрівна поділилася досвідом роботи в пілотному класі.  Вона розповіла про особливості планування уроків музики в 1- х класах, акцентувала увагу на доцільності використання пісень, слухання музики згідно мети та завдань уроку.

Навчальний семінар пройшов в доброзичливій атмосфері і сприяв підвищенню рівню професійної компетентності вчителів музичного мистецтва, їх підготовки до роботи в умовах реформування освітньої галузі.« повернутися до списку новин