Відділ освіти Краснопільської селищної ради

Підвищення життєстійкості/стресостійкості учасників освітнього процесу як важливий фактор збереження психічного здоров’я

Багато українських дітей за останні роки переживають стресові ситуації. І це стосується не тільки дітей, які проживали на території військового конфлікту, а й дітей на всій території України.

Якщо дитина живе в стані постійного стресу, то це негативно позначається не лише на її психологічному стані, а й фізичному здоров’ї. Тому, розвивати такий навик, як життєстійкість/стресостійкість у дитини дуже важливо. Значна роль у цьому процесі належить вчителям та фахівцям психологічної служби, які покликані перетворити сучасну школу на школу, дружню до дитини, створити середовище партнерства між учнем, вчителем та батьками, де учень матиме всі можливості для всебічного розвитку його потенціалу.

Питанням розвитку особистої життєстійкості було присвячено семінар - нараду для практичних психологів та соціальних педагогів, який відбувся 9 січня 2019 року в Краснопільській гімназії.

Учасники семінару розглянули основні підходи подолання наслідків впливу психотравмуючих подій на особистість людини, окреслили коло завдань та зміст роботи спеціалістів психологічної служби на етапі адаптації та формування життєстійкості особистості педагога та дітей з позиції оптимального використання резервних регулятивних ресурсів людини, використовуючи резилієнсний підхід. Учасники семінару мали змогу взяти участь у тренінговому занятті «Життєстійкість особистості як фактор профілактики стресових розладів» та обмінятися досвідом роботи щодо формування життєстійкості в учасників освітнього процесу.« повернутися до списку новин