Життєва компетентність дітей – основа розвитку особистості

На  сучасному  етапі  цивілізаційного  розвитку  особливої  актуальності набуває проблема створення умов для формування особистості, яка здатна до самоактуалізації, творчого сприйняття світу та соціально значущої діяльності, спрямованої на розвиток суспільства. У зв’язку з цим соціальні та педагогічні  проблеми формування життєвої компетентності особистості виходять сьогодні на рівень пріоритетних в українському суспільстві.

Проблемі формування життєвої компетентності було присвячене методичне об’єднання вчителів початкових класів, яке пройшло 11 березня 2019 року у формі семінару-практикуму «Використання традиційних та інноваційних форм роботи для розвитку життєвої компетентності учнів на уроках природничо-математичного циклу» у Краснопільській гімназії.

Учасники заходу відвідали урок в 3 класі «Поділ тварин за способами живлення. Ланцюги живлення» вчителя Краснопільської гімназії Людмили Грінько та ознайомилися з її  досвідом роботи. В ході заходу вчителем початкових класів Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Маргаритою Вініченко було висвітлено питання «Формування життєвої компетентності молодих школярів». Завідувач методичним кабінетом відділу освіти Віра Бесараб провела тренінгове заняття «Життєва компетентність дітей – основа розвитку особистості», в ході якого учасники розглянули складові життєвої компетентності тазапропонували заходи і форми роботи для її формування.

Підводячи підсумки учасники семінару склали сенкан, в якому висловили своє ставлення до розглянутої проблеми.