Безпечне освітнє середовища для дітей з особливими освітніми потребами

Українське суспільство досягло такого рівня соціального розвитку, коли не може собі дозволити втратити жодну підростаючу людину, а визнання Конвенції ООН про права дитини та Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захист і розвиток дітей посилило увагу батьків, держави і громадськості до їхніх проблем з народження і до повноліття та відповідальності за розвиток, навчання і виховання.

Безумовно, діти з особливими освітніми потребами теж не повинні залишатися без належної уваги. Тому, одним з важливих явищ в сучасні освіті є впровадження інклюзивного навчання.

Цій актуальній проблемі була присвячена інструктивно-методична нарада для заступників директорів, асистентів вчителів та спеціалістів психологічної служби «Особливості формування безпечного освітнього середовища для забезпечення всебічного розвитку дитини з особливими освітніми потребами» за  участю фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».

У ході наради зупинилися на правах дітей з особливими освітніми потребами, обговорили питання організації індивідуальної форми та інклюзивного навчання, створення безпечного освітнього простору в закладах освіти для дітей даної категорії,  необхідностіоблаштування ресурсних кімнат. Учасники наради обмінялися своїми думками з даного питання, окреслили перспективи облаштування ресурсних кімнат.