Використовувати інноваційні технології вимагає час

Сьогодні, в той час, коли розбудовується Нова українська школа, пошук нових шляхів, методів, технологій навчання стає актуальною проблемою освіти.

Із метою модернізації методів викладання української мови та літератури 17 травня 2019 року в Краснопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар для учителів закладів загальної середньої освіти Краснопільської селищної ради, в рамках якого  учасники ділилися досвідом, отримували нові знання та вміння.

Семінар відкрила методист КМ Прилєпа Р.М., яка зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які будуть розглянуті на семінарі. У своєму виступі вона відмітила, що змінюється мета та зміст освіти, з’являються нові засоби та технології навчання. Незмінними є складові уроку, які спрямовані на формування компетентностей, яких вимагає Нова українська школа. Структура сучасного компетентнісно зорієнтованого уроку повинна відображати сутність процесів, з якими пов’язані методична творчість учителя й активна навчально- пізнавальна діяльність учнів.

Практичні поради  та використання різних технік  під час підготовки до ЗНО та ДПА з української мови та літератури продемонструвала Корнієнко Оксана Анатоліївна, учитель української мови та літератури Краснопільської гімназії (створення флеш-карток, ментальних карт, кросенсів тощо). Учителі-філологи  ділилися власними напрацюваннями, обмінювалися думками.

Оксана Анатоліївна підготувала цікаві завдання для учителів і як підсумок своєї роботи запропонувала колегам виконати практичну роботу, використавши тестові завдання різної складності.

Осадча Наталія Володимирівна, учитель української мови та літератури Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, провела майстер-клас на тему «Використання QR-кодів у сучасному освітньому процесі».

QR-код – це винайдений десять років тому в Японії штрих-код у квадраті. Піднесення до степеня дало йому дві головні переваги: велика місткість інформації та швидке зчитування будь-камерою, звідки і розшифровка абревіатури – quick-response код. Учитель може закодувати власні підказки, а потім роздрукувати отриманий QR-код разом із завданням. Кожен, кому знадобиться консультація з теми, отримає її в будь-якому зручному місці, просто зчитавши код.

Учасники навчилися створювати QR-коди з використанням програми  QRcodes, комбінували кольори фону та кодованого зображення, обирали розмір та кут повороту QR-коду, виконували цікаві вправи, що підготувала учитель.

Як використати програму Word Art для створення хмаринок на уроках української мови і літератури в умовах сучасної освіти показала Прийма Олена Анатоліївна, учитель української мови та літератури Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст., та надала можливість своїм колегам самим створювати тегові хмари.

«Сучасно! Творчо! Креативно! Компетентно! Пізнавально!» – все це відгуки та враження учасників семінару.

Присутні відмітили, що вчитися впродовж усього життя – це потреба сучасної людини, що потрібно жити в ногу з часом та впроваджувати нові форми роботи з учнями.