З  12 БЕРЕЗНЯ ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ТРИТИЖНЕВИЙ КАРАНТИН У ВСІХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 11 березня 2020 року.

Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління:

- дошкільної,

- загальної середньої,

- позашкільної,

- професійної (професійно-технічної),

- фахової передвищої,

- вищої,

- післядипломної освіти.

Дане рішення Уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину в закладі.

Карантин триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти.

МОН рекомендує закладам освіти:

- відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти, зокрема пробного зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо;

- не направляти здобувачів освіти та співробітників закладів до країн з високим ступенем ризику зараження;

- інформувати здобувачів освіти та співробітників закладів щодо того, як запобігти поширенню хвороби та дій у випадку захворювання;

- розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;

- розробити заходи щодо часткового переведення працівників на дистанційну роботу;

- забезпечити профілактичні заходи, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;

- виділити у гуртожитках закладів профтеху, фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань;

- виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій;

- обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідемічної ситуації.

Методичні рекомендації  "Організація освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину із застосуванням технології дистанційного навчання"

Методичні рекомендації щодо викладання начальних дисциплін на період карантину

Школа онлайн

З 6 квітня з 10.00 стартує проект Всеукраїнська школа онлайн!

Розклад занять на наступний тиждень (на фото).

Кожен клас закріплений за конкретними телевізійними каналами:
5 клас - Плюс-Плюс та 112 Україна
6 клас – ZOOM та News One
7 клас – ZIK
8 клас – Індіго та УНІАН
9 клас – Рада та UA: Культура
10 клас – UA: Перший
11 клас – М1

Також відеоуроки можна побачити щодня на офіційних сторінках Міністерства Освіти та Науки України у Фейсбук та на Ютуб.

Всеукраїнська школа онлайн продовжує свою роботу.

З 13 квітня 2020 року «Всеукраїнська школа онлайн» продовжить свою роботу на YouTube-каналі МОН.

З цього тижня на YouTube-каналі МОН усі уроки розпочинатимуться так:

• 1 урок – 10:00
  • 2 урок – 10:30
  • 3 урок (руханка) – 11:00
  • 4 урок – 11:15
  • 5 урок – 11:45
  • 6 урок (руханка) – 12:15
  • 7 урок – 12:30

Детальний розклад уроків для кожного класу можна знайти нижче.