Відділ освіти Краснопільської селищної ради

Актуальні новини

Творчий звіт практичного психолога

 Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти Краснопільської селищної ради 28 лютого 2020 року на базі Угроїдського закладу дошкільної освіти відбувся творчий звіт практичного психолога Вікторії Грачової, яка атестується у 2020 році.

Вікторія Миколаївна ознайомила присутніх із досвідом роботи, презентувала власні напрацювання та дидактичне забезпечення, яке використовує під час корекційно-розвивальних занять, консультативно-просвітницької роботи з педагогічними працівниками та батьками.

У практичній частині учасники заходу переглянули заняття з дітьми старшого дошкільного віку «У світі емоцій»  та взяли участь в інтерактивних вправах щодо розвитку емоційного інтелекту, профілактики професійного вигорання.

Під час круглого столу учасниками обмінялися враженнями та висловили слова подяки організаторам зібрання.

Наступність між садочком та школою

Бути готовим до школи –

не означає вміти читати, писати, рахувати.

Бути готовим до школи – всьому цьому навчитися.

Л.А.Вегнер

Одна з характерних ознак сучасних змін у системі української освіти – реформування на засадах неперервності. Основними напрямами цього процесу є його спрямованість на виконання державних освітніх стандартів і забезпечення наступності між окремими ланками освіти. Наступність - це врахування того рівня розвитку дитини, з яким вона прийшла до школи, опора на нього. Проблема наступності між дошкільною та початковою ланками освіти, з року в рік не втрачає своєї актуальності.

 

7 лютого 2020 року на базі Самотоївського ЗДО та Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження Концепції «Нова українська школа». У теоретичній частині семінару присутніх ознайомили з досвідом роботи вищезазначених закладів з питання забезпечення  наступності  між школою та дитячим садочком. Завідуюча закладом дошкільної освіти Тетяна Жиленко розповіла про  програму «Впевнений старт», акцентувала увагу присутніх на її перевагах у підготовці до навчання в умовах реформування системи української освіти. Заступник директора з навчально-виховної роботи Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Дєдова порівняла програму «Впевнений старт» та  програму Нової української школи, де заначила, що програма «Впевнений старт» забезпечує неперервність та наступність у роботі садочка та школи. Практичні психологи закладів Світлана Мікаєлян та Віра Бесараб ознайомили учасників заходу із особливостями психологічного супроводу  дошкільників та молодших школярів. Досвідом роботи щодо виявлення дітей з особливими освітніми потребами у ранньому віці та з наступним охопленням їх інклюзивним навчанням поділилася асистент учителя Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Копаниця. На доцільності та можливості надання корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП у КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Краснопільської селищної ради зосередила увагу присутніх директор центру Людмила Петрова.

 

У практичній частині семінару відвідано інтегроване заняття з дітьми старшого дошкільного віку з блоку «Парк професій: спілкування з майстрами» на тему «Магазин» (вихователь Юлія Бондар), фрагменти уроків з учнями 2 класу «Магазин. Продукти харчування» (учитель Наталія Тихобаєва), з учнями 1 класу «Використання інтерактивних методів на уроках української мови» (учитель Тетяна Гребіник).

Під час рефлексії учасники заходу під керівництвом практичного психолога Світлани Мікаєлян створили та презентували «Школу майбутнього».

 

 

Засідання творчої групи фахівців психологічної служби

        Недостатньо знати, необхідно також застосувати…

                                                                                                         Анатоль Франс

 

Однією з умов формування і розвитку  особистості є створення сприятливої атмосфери в сім'ї, яка б виключала насильство у будь-яких формах чи проявах. ПсихологиР.Берон і Д.Річардсон зазначали: «... існує ризик, що стиль спілкування, який ґрунтується на силі,... перетворить дитину в таку, що відторгнута середовищем однолітків, відстає в школі,... у неї складається дуже негативне уявлення про себе».

Саме проблемі профілактики насильства і було присвячене чергове засідання творчої групи фахівців психологічної служби, що відбулося 11 грудня 2020 року згідно плану роботи методичного кабінету відділу освіти Краснопільської селищної ради.

Під час зібрання учасники розглянули та обговорили матеріали напрацювань колег, визначили шляхи подальшої роботи.

Насильство – актуальна проблема сучасного українського суспільства

Мій улюблений світ — без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…

І. Супрун

 

 

Насильство над дітьми – це надзвичайно болюче  та актуальне питання, що викликає серйозну стурбованість, яке, не лише ставить людину в залежне становище, а й завдає величезної моральної шкоди суспільству й є серйозною загрозою дотримання прав людини і дитини.

Сьогодні визначено, що насильство – не випадковість, не звичайний прояв агресії, не просто сімейна традиція. Це механізм влади і контролю над слабшими морально та фізично.З метою підвищення рівня поінформованості фахівців психологічної служби з проблеми профілактики насильства над дітьми 11 грудня 2020 року у приміщенні відділу освіти Краснопільської селищної ради було проведено семінар-практикум для фахівців психологічної служби на тему «Запобігання та протидія  насильству над дітьми в роботі фахівців психологічної служби». Учасники заходу ознайомилися з законодавчо-правовою базою, що регулює діяльність педагогічних працівників у закладі освіти з питання запобігання та протидії домашньому насильству, обговорили алгоритм дій практичного психолога та соціального педагога у випадку, коли відомо, або є підозра щодо вчинення факту домашнього насильства. Узяли участь в інтерактивні вправі «Дерево насилля»,  під час виконання якої пригадали причини, прояви та наслідки впливу  різних видів насильства на особистісний розвиток дитини.