Відділ освіти Краснопільської селищної ради

Актуальні новини

Засідання творчої групи фахівців психологічної служби

        Недостатньо знати, необхідно також застосувати…

                                                                                                         Анатоль Франс

 

Однією з умов формування і розвитку  особистості є створення сприятливої атмосфери в сім'ї, яка б виключала насильство у будь-яких формах чи проявах. ПсихологиР.Берон і Д.Річардсон зазначали: «... існує ризик, що стиль спілкування, який ґрунтується на силі,... перетворить дитину в таку, що відторгнута середовищем однолітків, відстає в школі,... у неї складається дуже негативне уявлення про себе».

Саме проблемі профілактики насильства і було присвячене чергове засідання творчої групи фахівців психологічної служби, що відбулося 11 грудня 2020 року згідно плану роботи методичного кабінету відділу освіти Краснопільської селищної ради.

Під час зібрання учасники розглянули та обговорили матеріали напрацювань колег, визначили шляхи подальшої роботи.

Насильство – актуальна проблема сучасного українського суспільства

Мій улюблений світ — без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…

І. Супрун

 

 

Насильство над дітьми – це надзвичайно болюче  та актуальне питання, що викликає серйозну стурбованість, яке, не лише ставить людину в залежне становище, а й завдає величезної моральної шкоди суспільству й є серйозною загрозою дотримання прав людини і дитини.

Сьогодні визначено, що насильство – не випадковість, не звичайний прояв агресії, не просто сімейна традиція. Це механізм влади і контролю над слабшими морально та фізично.З метою підвищення рівня поінформованості фахівців психологічної служби з проблеми профілактики насильства над дітьми 11 грудня 2020 року у приміщенні відділу освіти Краснопільської селищної ради було проведено семінар-практикум для фахівців психологічної служби на тему «Запобігання та протидія  насильству над дітьми в роботі фахівців психологічної служби». Учасники заходу ознайомилися з законодавчо-правовою базою, що регулює діяльність педагогічних працівників у закладі освіти з питання запобігання та протидії домашньому насильству, обговорили алгоритм дій практичного психолога та соціального педагога у випадку, коли відомо, або є підозра щодо вчинення факту домашнього насильства. Узяли участь в інтерактивні вправі «Дерево насилля»,  під час виконання якої пригадали причини, прояви та наслідки впливу  різних видів насильства на особистісний розвиток дитини.